Az olasz gasztronómia az egyik legismertebb és legkedveltebb a világon, elkészítéséhez elengedhetetlen alapanyagok: olivaolaj, parmezán, feketebors, friss bazsalikom és a rozmaring.
Ezen az estén eredeti olasz zene mellett jó hangulatban közösen készítjük el ezeket az ízletes olasz ételeket:
· Bruschetta padlizsán raguval
· Csirkemellcsíkok vajas, zsályás gnocchival parmezánnal
· Panna cotta sós karamell öntettel
Az est különlegessége, hogy az SZTE Alma Mater közreműködésének köszönhetően vendégünk lesz Gyovai Helén írónő is, így a program nem csupán gasztronómiai, hanem irodalmi élmény is. Helén nemcsak az ételekről, hanem azokról a titkokról és tájakról is mesél majd, amelyeket az útikönyvek nem mutatnak meg.
A helyszínen lehetőség lesz könyvvásárlásra (Revolut vagy készpénz formájában). A beszélgetés moderált lesz, de a résztvevőknek bőven adódik alkalom kérdezni – akár főzés közben, akár az elkészült ételek falatozása mellett – Olaszországról, ízekről és könyvekről.
Az SZTE Alma Mater tagjai részére 1.000.-Ft kedvezményt biztosít, melyet a jelentkezésnél a megjegyzés rovatban kell feltüntetni. Ha még nem vagy tagja a csoportnak nem kell mást tenned, regisztrálj az alábbi címen: uniszegedalumni.com
A programhoz minden alapanyagot és eszközt biztosítunk.
Gyere el, és légy részese a hamisíthatatlan olasz életérzésnek – irodalommal és gasztronómiával fűszerezve!
Várunk mindenkit szeretettel!”
Ha további kérdésed van, hívd munkatársunkat a +36 70 881 9160 számon, vagy írj e-mailt az info@bulikonyha.hu címre.